Drukuj
Kategoria: Aktualności
Odsłony: 13916
Od teraz worki z nakrętkami już nie muszą zalegać w Państwa domach. Idąc na spacer, do pracy czy na zakupy wrzućcie je do pojemnika. W ten sposób można pozyskiwać fundusze na leczenie i rehabilitację osób potrzebujących.
Pojemnik został zakupiony przez firmę Agroband z Wolicy i tuż po zamontowaniu w centrum Żelechlinka, wzbudził zainteresowanie przechodniów. Społecznym opiekunem serca jest Publiczna Szkoła Podstawowa w Żelechlinku, która jako pierwsza zasiliła wnętrze zielonego kosza. Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w akcji zbierania nakrętek. Aktualnie akcja może być bardziej widoczna, a przez to jej zasięg nie musi ograniczać się wyłącznie do uczniów i pracowników szkoły.
Zbiórka poza celem charytatywnym uczy także recyklingu. Do kosza można wrzucać plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to być nakrętki np. po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. W koszu - sercu zostawić możemy nakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeśli mają one np. tekturowe uszczelki - trzeba je usunąć.
Dziękujemy i apelujemy o zbieranie nakrętek, które po wymianie na „złotówki” staną się wymierną pomocą dla osób potrzebujących, również tych z terenu naszej gminy!
 
IMG 20210318 111711
 
IMG 20210318 111918
 
IMG 20210318 113734